پایان نامه ارشد-ضوابط بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

  • رون راسته، درجهت شمال شرقی جنوب غربی، که تقریبا” رویارو با قبله است. در رون راسته مستطيلى که در داخل شش ضلعى قرار مى‌گيرد جهت شمال شرقى – جنوب غربى دارد. در شهرهاى مرکزى ايران مثل تهران، يزد، جهرم و شهر تبريز در شمال غربى ايران و برخى شهرهاى ديگر از رون راسته استفاده مى‌شده است. یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب این رون قرارگیری شهرها در مجاورت یک یا چند کوه بوده است (پیرنیا، 1381 : 155) .
  • رون اصفهانی ( با 60 درجه تفاوت نسبت به رون راسته ) درجهت شمال غربی- جنوب شرقی واقع است. در اصفهان و در اغلب نقاط فارس مانند شیراز و تخت جمشید با توجه به وجود کوههای متعدد آنها از رون اصفهانی استفاده شده است. اکنون بعد از یک قرن مطالعه رون اصفهانی بهترین جهت برای شهرهایی که در یک منطقه آزاد واقع شده اند شناخته شده است.

رون کرمانی، از انطباق دو رون راسته و اصفهانی بر هم، تقریبا” با جهت شرقی- غربی تشکیل می شود، و شهرهايى مثل کرمان، همدان، آبادى‌هاى آذربايجان غربى در مناطق ارارتوها، خوي، و برخى شهرهاى ديگر با اين رون ساخته شده‌اند. در کرمان چون کوهها در شمال و جنوب آن قرار دارند و شهر همدان به خاطر وضع باد و برف که از دره عباس آباد به طرف شهر می وزد از این رون استفاده شده است. بر این رون عنوان نکبت بار نهاده اند زیرا ایراد عمده ای از بابت تابش آفتاب بر آن وارد است. در فصل زمستان کمترین، در تابستان شدیدترین و بیشترین تابش آفتاب قسمتهای نشیمن خانه را فرا می گیرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد