پایان نامه رشته جغرافیا-تحلیل نگرشی نظری بر اتحادیه اروپا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

از دیدگاه اصطلاح شناسی[1] ، یکی از روش‌های مناسب درک مفاهیم علمی تجزیه و تحلیل واژه‌هایی است که در اصطلاح مورد نظر بکار رفته‌اند. از این روی به تشریح واژه‌ها و مفاهیم عنوان تحقیق می‌پردازیم.

موقعیت :

موقعیت منطقه‌ای جغرافیایی است که محل‌ها را در برمی‌گیرد و درون آن، تعاملات گسترده‌تر میان اعضای جامعه برقرار می‌شود (حیدری، 1388: 97).

ژئو:

واژه «ژئو»[2] در ابتدای این مفهوم دارای بار ارزنده جغرافیایی است که پرداختن به آن مستلزم گشودن بحثی در خصوص مفاهیم کلیدی، مکان و فضا در ادبیات جغرافیایی، به ویژه در جغرافیای سیاسی نوین است.

مفهوم مکان  در بین اندیشمندان دیگر رشته‌های علوم انسانی از جمله جامعه‌شناسان، روان‌شناسان، سیاستمداران و به ویژه جغرافیدانان مکتب انسان‌گرا اهمیت یافته است. مکان، کانون همه فعالیت‌های بشری محسوب می‌شود و هویت‌های فردی و اجتماعی مردم، همواره از مکان و ویژگی‌های آن مایه می‌گیرد. مکان نه فقط یک کالبد فیزیکی، بلکه منشاء بسیاری از احساسات، بینش‌ها و رفتارهای انسانی است. این همان مفهومی است که امروزه بدان احساس مکانی[3] گفته می‌شود که مبنای بسیاری از رفتارهای اجتماعی بشر و به ویژه تحولات جهان سیاست می‌باشد. (حیدری، 1388: 97)

[1] – Terminology

[2] – Geo

[3] –  Sense of Place

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد