شناسایی و بررسی طرح های نوسازی بافتهای قدیم-پایان نامه رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

جلوگیری از افزایش محدوده شهرها

ضوابط جلوگیری از افزایش محدوده شهرها به جهت تحقق تراکمهای  طرح های مصوب شهرسازی در تاریخ 10 آبان 1378 به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران می رسد. طبق بند 2 این مصوبه دستگاههای ذیربط موظفند برای ارتقائ کیفیت و شرایط زندگی در محله های مرکزی و قدیمی شهرها و بوجود آمدن امکان عرضه بیشتر و به موقع زمین در این بخشها، حدود مناطق نوسازی، بهسازی و بازسازی در طرح های جامع شهری را مشخص کرده و سپس طرح های تفصیلی موضعی و طراحی شهری لازم برای این مناطق را با حفظ اصول و معیارهای معماری بومی تهیه و به تصویب کمیسیون ماده 5 برسانند. همچنین وزارت مسکن و شهرسازی نیز باید ضوابط بلندمرتبه سازی و مکان یابی آن را برحسب الویت و ضرورت در شهرها با همکاری شهرداری ها تهیه کند.

همچنین، این مصوبه، هرگونه تفکیک و واگذاری زمین در داخل حریم و محدوده استحفاظی شهرها و تغییر کاربری اراضی زراعی و کاربری کشاورزی به کاربریهای شهری و صدور هرگونه مجوز تفکیک و پروانه احداث بنا (تا قبل از اینکه تراکم ناخالص‌ جمعیتی در بقیه اراضی شهری به تراکم ناخالص پیش‌ بینی شده در طرح مصوب نرسیده باشد ) را ممنوع می دارد. این مصوبه، در تاریخ 21 مرداد 1380، توسط دیوان عدالت اداری به علت مغایرت با قانون حدود و اختیارات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابطال گردید.

 

 

6-2-9- موضوع بافت هاي فرسوده شهري :

شوراي‌عالي شهرسازي و معماري ايران در چهارمين جلسه سال جاري در تاريخ 16/3/84، پيرو مباحث جلسات قبل خود، موضوع بافت هاي فرسوده شهري را مورد بررسي نهايي قرارداد و كليات گزارش ارايه شده به تصويب رسيدو مقرر گرديد متن مصوبه به عنوان ضوابط راهنمايي مشاوران و دستگاه هاي مداخله كننده براي جلسه آتي در چارچوب مطالعه صورت گرفته تهيه و به شورا ارايه شود. طبق این مصوبه، محدوده بافت هاي فرسوده كه قبلا در قالب طرح جامع و تفصيلي مصوب گرديده در چارچوب وظايف سازمان عمران و بهسازي قابل پيگيري و اقدام مطابق طرح مصوب خواهد بود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد