بررسی علل درگیری در شبه جزیره بالکان-دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

به همین دلیل باید علت آن چیزی را که از پایان جنگ جهانی اول تحت عنوان «بالکانیزه کردن» در مطبوعات سیاسی وارد شده است در ناهمخوانی میان ساختارهای مهاجرتی با رشد تاریخی از یک سو و اصول نظام دولت ملی و مدرن از سوی دیگر، دانست. به همین دلیل بود که از همان ابتدا تلاش‌هایی برای یافتن راه حل‌هایی برای این دوراهی صورت می‌گرفت که عبارت بود از برطرف نمودن «کانون‌های ناآرامی و درگیری» و مهاجرت و تغییر مکان زندگی. در قرارداد 1923 لوزان قدرتهای بزرگ سعی کردند راه حل های غیراصولی و تحلیلی و مصلحت گرایانه خود را بر منطقه تحمیل کنند. این کلام مهم و سرنوشت ساز که توسط «فریتلوف نانسی» گفته شد که پیشگیری از ادغام ملت‌ها، تنها تضمین برای برقراری صلح خواهد بود.

بالکان در دهه 90 :

دهه 90 در بالکان در حالی آغاز شد که کشور یوگسلاوی پس از چند دهه سکوت نسبی و خواب زمستانی آهسته آهسته آتش زیر خاکستر منازعات نژادی آن نمایان شد و تندباد ناسیونالیسم قومی خاکسترهای چندین ساله منازعات قومی را کنار زده و زبانه‌های آتشین شعله‌های خشونت و منازعات قومی و مذهبی به سرعت ملیت‌های بالکان را در خود فرو می‌برد. دهه 90 برای افراطیون یادآور جنگ‌های چند صد ساله صلیبی، تلاقی فرهنگی و مذهبی بین امپراطوریهای عثمانی و سلطه امپراطوریهای اطریش–هنگری، عثمانی، روسیه و پروس در جنگ‌های خونین اول و دوم جهانی، تعارضات ایدئولوژیک کمونیستی و لیبرالیستی در نظام دو قطبی و جنگ سرد و هزاران نما و اسطوره‌هایی بودند که بر آنها تکیه زدند. کرواتها و صربها خود را دروازه غرب و نگهبان مسیحیت می‌پنداشتند و دائماً به غریبان گوشزد می‌کردند که اگر جلوی بنیادگرایی اسلامی گرفته نشود اگر یک کشور مسلمان در قلب اروپا زاده شود و اگر نتوان از مسیحیت اروپا دفاع کرد تمدن اسلامی اروپا را درخواهد نوردید.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد