دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-استفاده از مدل فازی – ANP در موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS

قسمتی از متن پایان نامه :

 

1-1-1-پارکینگ های بامی

در محل­هایی که زمین بسیار نادر و گران بوده و ایجاد پارکینگ­های مستقل نیز مقدور نباشد، یا از لحاظ اقتصادی احداث پارکینگ مقرون به صرفه نباشد یکی از راه های ایجاد پارکینگ استفاده از بام ساختمان­ها است (شاهی،1379 ).

1-1-2-پارکینگ های زیر زمینی

این نوع پارکینگ­ها پایین تر از سطح زمین ساخته می‌شوند و می‌توان آن را در زیر خیابان ها، میدان ها، پارک یا زیر زمین ساختمان های مسکونی، هتل ها و ساختمان­های عمومی ساخت. این نوع پارکینگ ها خصوصیت ویژه‌ای ندارند و بیشتر در مکان­هایی که زمین کم و گران باشد و یا وجود ساختمان های باستانی و موانعی دیگر اجازه پارکینگ های همسطح یا چند طبقه را ندهد ساخته می‌شوند (شاهی،1379 ).

1-1-3-پارکینگ های اتوماتیک

ساخت پارکینگ­های اتوماتیک در شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، اصفهان، تبریز که با ازدحام جمعیت و کمبود فضا روبرو هستند در مناطق پر تراکم شهری ضرورت دارد، این در حالی است که از عمر ساخت پارکینگ های مکانیکی در کشورهای اروپایی چهل سال می‌گذرد. از دلایل ضروری قابل ذکر برای ساخت پارکینگ های اتوماتیک می‌توان به مشکل ترافیک، کمبود زمین، قیمت زمین و اتلاف وقت اشاره نمود. واضح است که پارکینگ های مکانیزه را می‌توان در زیر زمین یا پشت بام ها ساخت، چرا که فضای زیادی از سطح زمین را اشغال نمی‌کند، در پروژه ساخت پارکینگ­های مکانیکی تنها با اشغال 20 متر از سطح زمین و افزایش ارتفاع آن می‌توان فضای پارک بسیار زیادی را برای اتومبیل ها فراهم نمود. در حالی که برای ساخت پارکینگ های سنتی حداقل بیش از 2000 متر زمین نیاز است.

 سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مهمترین معیار در مکانیابی بهینه پارکینگهای طبقاتی کدام موارد است ؟
  2. با استفاده از مدل ANP فازی برای منطقه مورد مطالعه چه تعداد گزینه بدست می­آید.

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS با فرمت ورد