بهسازی و نوسازی بافتهای قدیم-دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

  • گزارش توجیهی افزایش تراکم موضوع بند 12 و مشتمل بر اثرات آن بر روی سرانه‌ها،توزیع فضاهای خدماتی و شبکه عبور و مرور و تاسیسات آب و برق که قبلا در کمیسیون ماده 5 بادعوت از نماینده وزارت نیرو و سازمانهای برنامه بودجه و محیط زیست مورد بررسی قرار گرفته‌است برای تصویب به شورایعالی شهرسازی و معماری ارسال گردد.
  • هرگونه تغییرات دیگری در ضوابط و مقررات تفکیک و تراکم ساختمانی که منجر به‌افزایش تراکم جمعیتی شهر شود بدون تصویب شورای عالی شهرسازی ممنوع است‌.” (دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، 1388: 18 و 19)

6-2-4- تصویب ضوابط و مقررات منطقه بندي مسكوني شهرها به مجتمع آپارتماني، چندخانواري و تك واحدي در جهت حفظ حقوق همسايگي در واحدهاي مسكوني به لحاظ تأمين نور، آفتاب و عدم اشراف

در 14 اردیبهشت ماه سال 1371 ضوابط و مقررات منطقه بندي مسكوني شهرها به مجتمع آپارتماني، چندخانواري و تك واحدي در جهت حفظ حقوق همسايگي در واحدهاي مسكوني به لحاظ تأمين نور، آفتاب و عدم اشراف به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران می رسد. این مصوبه بیان می دارد که :

  • ” سطوح مسكوني شهرها بايد در طرح‌هاي هادي، جامع و تفصيلي به يكي از صورتهاي مجتمع آپارتماني، چندخانواري يا تك واحدي مشخص شود.
  • در سطوحي كه در هر شهر مربوط به ساخت تك واحدي است، واحدها داراي حياط اختصاصي محصور بوده و اصولاً براي يك طبقه با زيرزمين طراحي مي‌شود.

تبصره1:استفاده از يك طبقه اضافي در سطوح تك واحدي به شرطي مجاز است كه واحد مستقل مسكوني و غير آن در ساختمان بوجود نيايد و در طراحي آن حقوق همسايگان (به لحاظ تامين نور، آفتاب و عدم اشراف) محفوظ و دفاع از حقوق مذكور پذيرفته مي‏شود.

تبصره2: حداقل مساحت تفكيكي در مناطق تك واحدي 120 مترمربع است كمتر از اين مقدار بايد به تصويب مراجع ذيربط برسد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد