دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-تحلیل اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

باتوجه به حضور و سلطه اتومبیل برنظام حمل ونقل شهری، درطرح جامع ارگانیک با رویکردی مشابه طرح قبلی و بدون احترام وتوجه به ارزش بافت های کهن یک شبکه وسیع شطرنجی از شبکه معابر برای کل شهر پیشنهاد شد و نوسازی مرکز قدیم دراین طرح رنگ باخت ویک مرکز جدید شهری درشمال اصفهان پیشنهادگردید. عمده ایرادات وارده به این طرح، درنظر گرفتن گسترش شهر بر روی حدود 7000 هکتار از اراضی کشاورزی مرغوب اطراف اصفهان وسامان دهی نظام فضایی براساس گسترش های بعدی به همین منوال، تغییر جهت گسترش تاریخی اصفهان به سمت جنوب، نادیده گرفتن ساختار تاریخی شهر و افراط درایجاد شبکه معابر اصلی میباشد. این رویه منجر به خروج جمعیت از بافت های قدیمی و در نتیجه عدم پویایی و زندگی اجتماعی درسطح آن گردیده وفرسودگی را به بارآورد.

– طرح تفضیلی ارگانیک، رویکرد مدرنیستی طرح را تا حدود زیادی تعدیل  وتعداد قابل ملاحظه ای از معابر پیشنهادی را که از درون بافت تاریخی شهر عبور میکرد، حذف نمود.

– در طرح تجدید نظر درطرح جامع ارگانیک کوشش به عمل آمد تا گسترش طرح ریزی شده اصفهان به سمت شمال که بر خلاف روند گسترش تاریخی ارگانیک و برنامه ریزی شهر پس از دیالمه بوده، مهار و محدود گردد. همچنین پیشنهاد شد که ساماندهی نظام فضایی –کالبدی بر استخوان بندی تاریخی آن منطبق شود و سایر ارزش های تاریخی رعایت، حفظ و قوام بخشیده شوند و از بارگذاری مازاد بر ظرفیت جمعیتی و فعالیتی احتراز گردد. (ذبیحی، 1388 : 91)

به طور کلی طرح های توسعه شهری مورد اشاره و قوانین و مقررات موجود در آن، به دلیل بی توجهی به شرایط ویژه کالبدی،اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و… بافت های شهری نتوانسته تاثیر قابل توجهی درروند نوسازی وبازسازی بافتهای فرسوده و قدیمی شهری داشته باشند که می توان توسعه وسعت بافت های فرسوده و بالارفتن سطح فرسودگی دراین محدوده ها  و خالی شدن جمعیت در این بافتها را گواه  بر این قضیه دانست.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد