دانلود پایان نامه -بررسی اثربخشی طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

شهر اصفهان در طول جغرافیایی 51 درجه و39 دقیقه و 40 ثانیه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ  واقع شده  و عرض آن از خط استوا 32 درجه و38 دقیقه و40  ثانیه  شمالی است. اصفهان در جنوب تهران و در فاصله 425 کیلومتر آن قرار دارد.

این شهر از شمال به شهرستانهای  اردستان، برخوار ومیمه، از جنوب به شهرستان قمشه (شهررضا)، از شرق به نائین واستان یزد واز غرب به نجف آباد،خمینی شهر،فلاورجان  محدود می شود .این شهرستان دارای 6 بخش به نام های مرکزی، کوهپایه، جرقویه سفلی، جرقویه علیا، جلگه بن رود و 8 نقطه شهری و 19 دهستان می باشد. نقشه شماره 7-1 شهرستانهای موجود در استان اصفهان و جایگاه شهر اصفهان در این استان را نشان می دهد.

7-2-2- توپوگرافی شهر اصفهان

ارتفاع شهر اصفهان از سطح عمومي‌دريا در نقاط مختلف آن متفاوت است، بطوري‌كه در سواحل رودخانة زاينده‌رود 1550 متر و در مناطق مرتفع شهر تا 1650 متر مي‌رسد و ارتفاع بافت‌هاي قديمي‌شهر اصفهان به‌طور متوسط 1585 متر از سطح درياها ارتفاع دارد‌. مرتفع‌ترين نقطة شهر، كوي اميرحمزه، هزارجريب و کوي‌سپاهان با 1650 متر و كم‌ارتفاع‌ترين نقطة شهري در جنوب‌شرقي يعني در خيابان آبشار، حوالي پل شهرستان با ارتفاع 1550 متر‌قرار دارند‌.

اصفهان اطلاق می شود که از زمینهای صاف با رسوبات آبرفتی تشکیل شده و بندرت بین آنها طبقات دگرگونی مشاهده می گردد.

اين دشت به واسطه آب زاينده‌رود از حاصل‌خيزترين جلگه‌هاي فلات مركزي ايران محسوب مي‌گردد كه در نتيجة رسوب گذاري دوران چهارم زمين شناسي به وجود آمده است و در يك فرو رفتگي طويل و ممتدي قرار دارد كه از اصفهان تا سيرجان گسترش آن را مي‌بينيم‌. اين محل فرو رفتة پست، داراي جهتي شمال غربي ـ جنوب شرقي داشته، بطوريكه در شمالي‌ترين نقطة آن شهر اصفهان و در جنوبي‌ترين قسمت آن شهر سيرجان واقع شده است‌. طول اين حوضة فرو رفته 700 كيلومتر و عرض آن 150 تا 250 كيلومتر برآورد شده است و در دامنه‌هاي شرقي زاگرس و كوه‌هاي مركزي ايران قرار دارد، در واقع دشت اصفهان تنها از جنوب شرقي به مناطق پست جلگه‌اي راه دارد، در حالي كه تمام جهات ديگر آن را ارتفاعات قابل توجهي احاطه كرده است‌ ( شفقی، 1381 : 7).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد