دانلود پایان نامه-بررسی طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

طرح منطقه اصفهان

پس از انقلاب، دراغلب شهرها تجدید نظر درطرح های جامع قبلی در دستور کار قرارگرفت ودرمورد اصفهان نیز مقرر شد که درطرح جامع ارگانیک تجدید نظر به عمل آید و طرحی جدید منطبق با اهداف برنامه ها و سیاست های جمهوری اسلامی تهیه گردد؛ اما به علت ارتباط شدید اقتصادی، اجتماعی وعملکردی و فیزیکی شهر اصفهان با نقاط مسکونی و دیگر عناصر اطراف آن ولاینفک بودن آنها از یکدیگر،تهیه طرح جامع منطقه ی اصفهان مقدم بر تهیه طرح تجدید نظر آغاز شد.

 

7-7-4- طرح تجدید درطرح جامع وتفضیلی ارگانیک

اساس کار دراین طرح عدم دگرگونی – بلکه ترمیم و تقویت آن در روند توسعه  – استخوان بندی شهر اصفهان است. این طرح که توسط وزارت مسکن و شهر سازی تهیه گردید، در سال 1367  به تصویب رسید.

درطرح ارائه شده،کوشش گردیده که ترافیک چهارباغ به حداقل برسد، تا آن حد که در بعضی قسمت ها به صورت پیاده رو و یا تنها برای عبور وسائل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است. سیمای حجمی طرح سعی نموده است تا اصول شهرسازی ایران را مدنظر قرار دهد؛ به این ترتیب که بناهای مسکونی،کم ارتفاع و به صورت افقی بوده و بناهای عمومی با ارتفاع زیاد باشند. از این رو در طرح پیشنهادی ارتفاع بناهای مسکونی در مناطق تاریخی حداکثر دو طبقه و در بقیه مناطق،  حداکثر چهار طبقه در نظر گرفته شده است. در قسمت هایی از محورهای شهری که جنبه تاریخی دارند و یا بناهای تاریخی درآنها واقع اند، ملاحظات مربوط به همجواری بناها از نظر ارتفاع به صورت دقیق قرار گرفته است (ذبیحی، 1388 : 89).

برخلاف طرح جامع طرح، پیشنهادهای ارائه شده در آن به اجرا درآمد. البته بخشی از این موفقیت راهم باید ناشی از زمینه هایی دانست که توسط طرح های قبلی فراهم شده بود.

نکات قابل توجه درطرح تجدید نظر  در طرح جامع وتفضیلی ارگانیک در ذیل آورده شده است:

– در طرح توجه ویژه ای به سیر تکوینی شهر معطوف گردیده ونتایج بررسی آن بطور خلاق در استخوان بندی پیشنهادی وتوسعه آینده انعکاس یافته است.

– به نحوه مثبت، برخی ایده ای اساسی طرح جامع ارگانیک (ازجمله استناد به دو نقطه عطف تاریخی) را مورد عنایت قرار داده است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد