دانلود پایان نامه-بررسی مقررات طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

در حال حاضر، دراین شهر بازار به عنوان اصلی ترین استخوانبندی مطرح می باشد. ساختار اصلی شهر اصفهان بر محور بازار استوار بوده و قلب تپنده شهر را ساخته است و زندگی اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی را به عهده دارد و با شبکه ای از دسترسیهای بسیار منظم تمام عناصر شهری را به نحوی در بر گرفته است (  شفقی، 1385 : 112 ).

میدان شهر، مسجد جامع و کاخ سلطان به عنوان سه عنصر مهم دیگر نمادهای قدرت اقتصاد، مذهب و سیاست نیز در امتداد محور بازار، درست در مرکز آن استقرار یافته است. انتهای خطوط مواصلاتی بازار نیز اغلب دروازه های شهر بوده است که دسترسی به نواحی خارج از شهر را میسر می ساخته است.

از ساختارهای بسیار مهم شهر اصفهان باید به ایجاد چهارباغ و نقش آن در توسعه این شهر اشاره کرد که در ابتدا به عنوان تفرجگاه شهری و بعدا” به عنوان محور  توسعه شهری بکار رفته است. از محورهای دیگر توسعه شهر، ایجاد باغ و شهرک فرح آباد و باغ هزارجریب می توان نام برد که توسعه را در محور جنوب غربی و غرب مقدور ساخت.

” در طرح توسعه شهر اصفهان سه محور اصلی مورد توجه است :

  1. محور بازار که استخوانبندی قدیمی شهر بوده و توسعه شهر تا عصر شاه عباس اول در پیرامون آن صورت گرفته  است که جنوبی ترین قسمت آن به تخت فولاد منتهی می گردید.
  2. محور چهارباغ که از زمان شاه عباس اول پدید آمده و شهر را به طرف جنوب زاینده رود توسعه داده است که در جنوبی ترین قسمت آن باغ هزارجریب قرار داشته است.
  3. سومین محور توسعه که در اواخر عصر صفویه ایجاد گردیده، مرکز شهر را از طریق چهارباغ، عباس آباد، لبنان و پل مارنان به فرح آباد وصل می کرده است” ( همان : 115 ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد