دانلود پایان نامه رشته جغرافیا-استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­ها در محیط GIS

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS

قسمتی از متن پایان نامه :

 

كمبود سرويس­هاي جنبي مثل توقفگاه­هاي عمومي از يك­سو و پايانه­هاي  نامناسب اتوبوس­ها درمحدوده­ی مركزي شهر از سوي ديگر سبب گرديده بخشي از ظرفيت محورها به اشغال توقفگاه­های موقت تبديل شود.

هسته­ی مركزي خود، باعث بيشترين معضل ترافيكي در منطقه نيست بلكه به علت ارتباط نادرست و طراحي نشده­ی اين منطقه با مناطق ديگر شهر، معضلات ترافيكي را به اين منطقه انتقال مي­دهد­(همان، ص54).

1-1-  کاربری زمین و ویژگی­های آن در محدوده­ی مطالعاتی

بافت­شناسی منطقه از دیدگاه ارزش­های­تاریخی

در بررسي اسناد تاريخي تبريز با توجه به قرارگيري مكاني به عنوان بزرگترين  شهر در شمال­غرب كشور و دروازه­ی ورود به كشورهاي عثماني و اروپا و هم­چنين با توجه به حوادث و اتفاقات سياسي تاريخي در مقطع زمان­هاي مختلف از یکسو و  جايگاه خاص تجارت در اين شهر از سوي ديگر سبب شده ­است شهر با يك گسترش چهارسويه­ی كالبدش از لحاظ ساختار، درعين حالي كه از يك روند ارگانيك پيروي مي­كرده ساختاري مشخص و مسنجمي را داشته ­باشد و فضاهاي شهري آن نيز با سلسله مراتب فضايي مشخص به پيروي از ساختار بازار شكل يكپارچه­اي به­خود بگيرند. تاثيرگذارترين عنصر تاريخي در منطقه، بازار قديمي تبريز است كه هم­چون بيشتر شهرهاي تاريخي ايران به عنوان محور شكل­دهنده­ی بافت شهر بوده­ است. بافت عمدتاً مسكوني و مديريتي شهر، درميان شبكه­ی گسترده­ی دسترسي كه از شبكه­ی موجود بازار منشعب شده­اند؛ شكل گرفته ­است .البته لازم است یادآوری شود كه در هفتاد سال اخير با احداث شبكه­ی معابر جديد به خاطر ورود ماشين، انفصال­هاي بارزي در كل بافت شكل گرفته­اند كه به نوعي يكپارچگي بافت و سلسله مراتب شبكه­ی دسترسي را از بين برده ­است. امروزه فقط از اين سيستم تعدادي گذرهاي قديمي و نشانه­هاي ذهني از بارو و دروازه­ها از بافت موجود مي­باشد. بناها و مجموعه­هاي بارزي هم­چون مجموعه­ی صاحب­الامر درشمال بازار، مجموعه­ی مسجدجامع درغرب بازار و ارك­ عليشاه در جنوب آن و مجموعه­ی مسجد­كبود و اطراف آن در شرق كه هركدام ارزش­هاي تاريخي و معماري دوره­هاي خود را دارا هستند؛ هنوز هم از تاثيرگذارترين عناصر تشكيل­دهنده­ی استخوان­بندي بافت بوده و به عنوان پتانسيل­هاي مهم طراحي براي احياء هويت بافت مي­باشند­(مهندسین مشاور نقش جهان پارس، ص50).

 سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مهمترین معیار در مکانیابی بهینه پارکینگهای طبقاتی کدام موارد است ؟
  2. با استفاده از مدل ANP فازی برای منطقه مورد مطالعه چه تعداد گزینه بدست می­آید.

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  استفاده از مدل فازی – ANP در تعیین موقعیت بهینه فضایی- مکانی پارکینگ­های طبقاتی در محیط GIS با فرمت ورد