شناسایی و بررسی طرح های بهسازی-دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

  • وزارت مسكن و شهرسازي موظف است ظرف مدت 3 ماه تعاريف و جداول راهنما و دستورالعمل و الگوهاي مناسب را ضمن آموزش لازم به طراحان و متصديان اجرايي جهت اجراي اين مصوبه تهيه وابلاغ نمايد” (دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، 1388: 29 و 30 ).

6-2-5- كنترل تراكم ساختماني و تعيين سطح اشغال در مناطق مسكوني (براساس حفظ سرانه فضاي باز، تشويق بلندمرتبه سازي، كاهش سطح زيربناي مسكوني و عدم تفكيك)

دستورالعمل كنترل تراكم ساختماني و تعيين سطح اشغال در مناطق مسكوني (براساس حفظ سرانه فضاي باز، تشويق بلندمرتبه سازي، كاهش سطح زيربناي مسكوني و عدم تفكيك) در تاریخ 14/12/1371به تصویب می رسد. طبق این مصوبه، لازم است متناسب با تعداد طبقات يا واحدهاي مسكوني،

طبق این مصوبه چنانچه رعايت حداقل فضاي باز حتي با افزايش تعداد طبقات و كاهش سطح اشغال با تراكم ساختماني طرح منافات داشته باشد، تراكم ساختماني بايد تا حد تطابق با حداقل فضاي باز تقليل پيدا كند .

 

احداث ساختمان هاي (6) طبقه و بيشتر در شهر تهران

شوراي عالي شهرسازي و معماري، در تاريخ 5/11/77 ضوابط احداث ساختمان هاي (6) طبقه و بيشتر در شهر تهران را با لحاظ نمودن مواردی مانند فاصله دو ساختمان همجوار يا مشرفيت، نور و تابش آفتاب، فضاي باز و سطح اشغال، عرض معابر و دسترسي ها، حفظ زيبايي و منظر شهري، عوامل محدود كننده مكاني و تحديد كننده ديگر مانند زلزله، آتش سوزي، تأسيسات شهري و … ضوابط احداث ساختمانهاي 6 طبقه و بيشتر را در مورد  شهر تهران به تصویب می رساند. طبق این مصوبه احداث این ساختمانها در جوار معابر با عرض 12 متر و بالاتر صورت پذيرد. بند 1-1 این مصوبه اعلام می دارد که ” رعايت فاصله مناسب دو ساختمان، كه حداقل برابر نصف ارتفاع هر بنا از حد زمين مربوط به شرحي كه در ضوابط تعيين شده است، خواهد بود ” (دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، 1388 : 40 ) . همچنین طبق بند 1-3 این مصوبه رعايت فاصله از طرفين (شرق و غرب) براي ساختمان هاي منفصل به شرحي كه در ضوابط تعيين شده است، با رعايت شرايط براي هر زمين يك لفاف (هرم) فضايي تشكيل مي شود كه بنا مي تواند تنها در داخل آن احداث شود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد