بررسی رویکرد ایدئالیستی-دانلود پایان نامه رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

اما دین اسلام اجازه بررسی عقاید و نظرات و ارزشیابیهای مختلف را می‌دهد. قوانین و دستورات دموکراتیک برای بازی، از سوی احزاب مختلف اسلامی پذیرفته می‌شود. آنها برای شهروندان خود حق انتخاب کردن و انتخاب شدن و داشتن دیدگاه آزاد که ممکن است مشابه دیدگاه رسمی نباشد. می‌پذیرند. اگر کشورهای اسلامی دقیقاً به سوی این طرز فکر گرایش می‌یابند، در اروپا به طور گسترده‌ای این نظر شایع است که محروم کردن انسان از آزادی اراده با دموکراسی مغایرت دارد. دین اسلام نه تنها اجازه می‌دهد. بلکه امکان انتخاب از سوی انسان در راستای پاسخ‌گویی به اعمال خود را تقویت و تشویق می‌کند. موضوع مهم‌تر آن است که رهبران بسیاری از کشورهای اسلامی، به مفهوم آزادی فردی برای شخص واقف هستند و آن را جزء هدف خود می‌دانند.

اروپاییان با نگرانی به موضوع جهاد می‌نگرند. آنها باور دارند که جنگ مقدس به معنای نابودی مطلق است. مفهوم نشده است که منظور جهاد خدمت برای خدا می‌باشد که تحت هیچ عنوان، فشار و زور بی مورد را علیه مردم دیگر جایز نمی‌داند، به نظر ما در اینجا منظور رقابت برای سیستم ارزش‌ها است.

طرفداران نظریه برخورد تمدن‌ها اغلب روی این موضوع صحه می‌گذارند که در اسلام، تندروی وجود دارد و بر اساس روش‌های تروریستی بنا شده است، اما موضوع سازمان‌های تندرو و افراطی اروپا، نظیر ارتش آزادی بخش ایرلند، در پشت صحنه می‌ماند.

رهبران تمامی کشورهای اسلامی به تروریسم و تندروی به عنوان عامل اصلی تهدید برای کشورهای خود می‌نگرند. به طور مجزا و مشخص، مرز میان اسلام واقعی که در آن صبر و اعتدال وجود دارد و تلاش برای تبری از سوی گروه‌های تندرو، از طریق مطرح کردن اسلام صورت می‌گیرد. جای توجه خاص دارد که در قطعنامه سیاسی رهبران و دولت‌های کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در ماه دسامبر سال 1996 در تهران، تمام وجوه تروریسم محکوم گردیده و در سطح جهانی، علیه تروریسم خواستار انعقاد قرار داد و مبارزه شده است.

باید در نظر داشته باشیم که بنیادگرایی یک پدیده ویژه موقتی از دیدگاه تاریخی می‌باشد. پدیدار شدن آن به خاطر تأثیر عواقب منفی است که ارزش‌های خارجی بر روی تمدن اسلام گذاشته‌اند. به همراه آن حل مشکلات موجود اجتماعی و اقتصادی، افزایش سطح زندگی افراد (شهروندان) گرایشات جدید افراد به سوی واقعیت‌های جدید، تغییرات در زندگی سیاسی، به تدریج باعث بروز حرکت‌های افراطی می‌گردند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد