دانلود پایان نامه رشته جغرافیا-بررسی مقررات طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

تاریخچه شکل گیری ساختار فضایی کالبدی شهر اصفهان

ساختار شهر اصفهان، ساختاری است بسیار منسجم  و به هم پیوسته که عناصر مختلف شهری با هسته های مسکونی،  که همان محلات باشند، در پیوندی تنگاتنگ بوده  و هستند و همه بر محور اصلی شهر که در حقیقت ستون فقرات شهر را بوجود آورده، جا گرفته و نیازمندیهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شهر را برطرف  می کنند و در واقع از ترکیب ساختار یکدیگر تاثیر پذیرفته اند ( شفقی، 1385 : 111 ).

شهر اصفهان در دوره های اولیه بعد از اسلام سیمای  توسعه خود را از محدوده یهودیه یا جویباره آغاز می کند و به تدریج دامنه خود را به اطراف می گستراند. با توسعه محدوده یهودیه و سازمان یافتن محلات تازه در اطراف این بخش، شهر قدیمی جی اعتبار قبلی خود را از دست می دهد. در زمان ملکشاه سلجوقی این حدود، بخش اصلی شهر را و به عنوان یک شهر آباد و پر رونق تشکیل و مجموعه میدان، ارک، و مسجد جامع ارکان اصلی شهر را با پیوند رشته زنجیر گونه بازار تشکیل می دهند ( هدایت، 1355 : 34 و 35 ).

اصفهان درآغاز دوره صفویه مرحله جدیدی از رشد شکوفایی خود را در حوالی میدان نقش جهان  و چهارباغ دنبال می کند و با رشته طولانی بازار پیوند محکم خود را به شهر قدیم که مرکز آن مسجد جامع بود محکم می کند.

از دوران صفویه، ساختار اصلی و بنیادی شهر اصفهان نهاده شد که هنوز هم این ساختار قابلیتهای خود را دارد. ” استخوان بندی شهر صفوی بر راستای شمالی – جنوبی چهارباغ و محور شرقی – غربی زاینده رود بوده است. همچنین میدان نقش جهان و میدان عتیق، مهمترین گره های شهر صفوی محسوب می شود” (خدابخشی، 1387 :  107 ).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد