پایان نامه رشته جغرافیا-تحلیل نزاع میان دو تمدن یا مساعدت میان آنها

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مشخصات و ویژگی‌های بالکان:

این که روابط میان تمدن‌های اسلامی و مسیحی چگونه ادامه خواهد داشت، موضوع مهمی برای بالکان است. بالکان در مدت 13 قرن، به طور مستقیم با دنیای اسلام در تماس و ارتباط بوده است.

شکل گیری اقوام در بالکان:

در ادوار باستان قسمت اعظم یوگسلاوی سابق توسط قوم ایلیری مسکونی شد و بدین سبب ایلیریا خوانده می‌شد. ایلیریا در حدود یک قرن پیش از میلاد به تابعیت امپراتوری روم درآمد و رومیان ایالت روی پانولیا و دالماسی نیز به وجود آمدند. بعد از میلاد تا اواخر قرن ششم این وضع ادامه داشت تا اینکه قبایل اسلاو از سرزمین‌های روسیه به شبه جزیره بالکان مهاجرت کردند و در جلگه‌های شمالی و شرقی ساکن شدند. مهم‌ترین اقوام مهاجر، صربها، کرواتها و اسلونها بودند که از قرن نهم به تدریج مسیحیت را در این نواحی رواج دادند و زبان و فرهنگ اسلاوها حاکمیت یافت. ساکنین شرقی بالکان توسط مبلغین یونانی ارتدوکس و ساکنین غربی توسط مبلغین فرانسوی کاتولیک به مسیحیت گرویدند. ساکنین نواحی مرکزی تحت تأثیر فرهنگ‌های شرقی ناشی از قرار داشتن بر سر جاده ابریشم، نوعی مذهب متفاوت از دو کلیسای مجاور یعنی بوگومیل (یعنی زافضیان مسیحی، آنان گروه و جبهه‌ای بودند که علیه خرافه پرستی روحانیون مسیحی معترض بودند) را برگزیدند. که تابع هیچ‌یک از دو کلیسا نبود، آنان بسیار خود را مؤمن و عامل به احکام دین می‌دانستند و ایرادات اساسی به هر دو کلیسا داشتند که مورد بی مهری آنها نیز قرار گرفته بودند.(سازمان تبلیغات اسلامی ، بوسنی در خون ، معاونت بین‌الملل تهران 1371 ص 16)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد