دانلودپایان نامه ارشد رشته جغرافیا-شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب

قسمتی از متن پایان نامه :

 

– استقرار پوشش گياهي مناسب

 

پوشش گياهي سطح خاک نقش موثري در کنترل فرسايش دارد. يک دامنه حتي با شيب تند در باران هاي شديد نيز اگر پوشش خوبي داشته باشد،در برابر فرسايش مقاومت مي کند . بنابراين در يک مدبريت زراعي خوب با ايجاد پوشش کافي براي زمين مي توان فرسايش را به ميزان قابل ملاحظه اي کاهش داد. اراضي واقع در يک حوزه ابخيز از نظر استفاده غالبا به کاربري هاي کشاورزي ، مرتع و بعضا جنگل اختصاص داده مي شوند. اما استقرار پوشش گياهي عمدتا براي اراضي مرتعي و جنگلي در نظر گرفته مي شوند. براي اين منظور از عمليات بذرکاري ، بذرپاشي ، کپه کاري و بوته کاري استفاده مي شود. در عمليات جنگلکاري نيز با کاشت نهال شرايط پوششي عرصه به وضعيت مطلوب حفاظتي مي رسد.

 

2-1-1- بذر کاري

 

با بررسي خاک و مسائل آماده سازي آن و نيز رعايت قوانين حاکم بر زراعت، عمليات بذر کاري انجام مي گيرد. اين شيوه در واقع به نوعي زراعت محسوب ميگردد، به طوري که زمان کاشت و جوانه زدن بذرها از عوامل بحراني در موقعيت مرتع کاري به خصوص يا گويه هاي تومي است. به وجود آوردن شرايط مناسب جهت جوانه زدن و استقرار ، مشابه آنچه که در طبيعت براي گياهان مهيا گريده ، فوق العاده مشکل است. آماده سازي بستر مناسب( شامل شم، ديسک و ماله زدن) در مقياس وسيع اقتصادي نيست و از طرف ديگر اگر بذرهاي کشت شده در عمق مناسبي قرار نگيرند، بذر کاري با شکست مواجه مي شود. اما نکته مهمي که در استفاده از اين روش مطرح مي گردد، محدوديت مربوط به ميزان متوسط بارندگي سالانه منطقه است، به گوبه اي که نبايد کمتر از 350 ميليمتر در سال باشد.

 

با توجه به شرايط توپوگراقپفي و بالا بودن شيب متوسط هر يک از زير حوزه هاي مطالعاتي حوزه آبخيز تالوگ و سردشت عمليات بذر کاري توصيه نمي شود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب و بالا دست آن را جهت مطالعات كنترل سيلاب و با استفاده از قابليتهاي  سيستم اطلاعات جغرافيايي

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 مطالعه پارامتر های فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکار های مناسب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب  با فرمت ورد