پایان نامه ارشد-شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب و بالا دست آن را جهت مطالعات كنترل سيلاب

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب

قسمتی از متن پایان نامه :

 

بذر پاشي

 

در اراضي شيبدار و غير مسطح که تسطيح اراضي و شخم براي اماده سازي بستر کشت با مشکلات فراواني انجام مي گيرد از اين شيوه استفاده مي شود. به طوي که بدون انجام عمليات مکانيکي براي آماده سازي خاک، بذر گياهان مرتعي سازگار با شرايط آب و هوايي منطقه در سطح مراتع پاشيده مي شود. در اين شيوه ضايعات بذر زياد بوده ولي در مجموع در مناطق شيبدار از لحاظ اقتصادي مناسب است.

 

در محدوده مطالعاتي استفاده از اين شيوه با تکيه بر مطالعات انجام شده در بخش پوشش گياهي ، جهت حفاظت خاک و کاهش پتانسيل سيل خيزي و تو.ليد رسوب پيشنهاد   مي گردد.

 

 

 

2-1-3-کپه کاري

 

در مناطق کوهستاني و در دامنه هاي با رخساره هيي بيرون زدگي سنگي جهت بالا بردن شانس جوانه زدن بذر، با نوک پا يا به کمک بيلچه چاله هاي کوچک در زمين ايجاد کرده و سپس بذر را داخل آن مي پاشند و سطح چاله را با خاک موجود مي پوشانند.

 

استفاده از روش کپه کاري در شيب هاي تند اراضي مرتفع منطقه که به عنوان سرشاخه هاي مسيلهاي منطقه مطرح مي باشند، مي تواند با حمايت سطح خاکهاي تکامل نيافته اين        بخش هاي حوزه از روند شکل گيري هرزآبهاي خطرناک جلوگيري به عمل اورد. برا ي اجراي اين شيوه از عمليات آبخيزداري مي توان با کمک تعاونيهاي محلي و نيز ياري دانش آموزان اقدام به توسعه پوشش گياهي نمود، از اينرو پيشنهاد مي شود تا با تکيه بر مطالعات انجام شده در بخش پوشش گياهي ، عمليات کپه کاري با استفاده از بذور گياهان خوشخوراک مرتعي در سطح مراتع تخريت شده اين حوزه انجام گيرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب و بالا دست آن را جهت مطالعات كنترل سيلاب و با استفاده از قابليتهاي  سيستم اطلاعات جغرافيايي

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 مطالعه پارامتر های فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکار های مناسب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب  با فرمت ورد