دانلودپایان نامه-شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب و بالا دست آن را جهت مطالعات كنترل سيلاب

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مالچ پاشي

 

يکي از روشهاي حفاظت خاک در مقابل فرسايش، ريختن بقاياي محصولات زراعي مانند کاه و کلش و امثال آن بر روي زمين است که اين عمل را مالچ پاشي گويند. اصولا مالچ به هر نوع ماده اي که سطح خاک را بپوشاند ، مانند تور سيمي ، پارچه ، مواد نفتي و غيره نيز اطلاق مي گردد.

 

مالچ آثار مخرب قطرات باران را کاهش داده و مانع سفت شدن سطح خاک مي گردد. مالچ هوموس خاک را افزايش داده و ميزان تبخير و تعرق را نيز کم مي کند. مالچ مانع برخورد مستقيم اشعه خورشيد به سطح خاک شده و در نتيجه تغييرات شديد حرارتب محدود مي گردد. مالچ باعث تقليل سرعت جريان آب شده و هر چه درصد پوشش مالچ بيشتر باشد ميزان دواناب و فرسايش خاک کمتر خواهد شد.

 

درمنطقه مطالعاتي زمينه طبيعي استفاده از کاه و کلش به عنوان پوشش مالچ در سطح ديمزارها وجود دارد ، براي اينکار لازم است که پس از برداشت محصولات گياهي بقاياي آنها در سطح زمين باقي بماند، اين امر موجب افزايش مقاومت خاک سطحي و نيز کاهش تلفات خاک مي گردد. لذا توصيه مي شود جهت بهره گيري از اين شيوه با استفاده از شيوه هاي ترويجي آموزش لازم را به ساکنين حوزه داد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شناسايي خصوصيات فيزيكي مناطق رودخانه شیرین آب و بالا دست آن را جهت مطالعات كنترل سيلاب و با استفاده از قابليتهاي  سيستم اطلاعات جغرافيايي

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 مطالعه پارامتر های فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکار های مناسب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : مطالعه پارامترهای فیزیوگرافی با هدف بررسی فرسایش پذیری حوزه آبریز شیرین آب در محیط GIS و ارائه راهکارهای مناسب  با فرمت ورد