پایان نامه ارشد-بررسی مقررات طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

طرح های توسعه شهر اصفهان عبارتند از طرح جامع کوکس( 1338 ه.ش )، طرح جامع ارگانیک (1348)، طرح تفصیلی ارگانیک( 1354)،طرح تجدید نظر در طرح جامع ارگانیک(1367)،طرح تفصیلی طرح تجدید نظر (1372)، طرح جامع منطقه اصفهان (1367). از سال 1379 نیز تهیه نخستین طرح تفصیلی به کارفرمایی شهرداری اصفهان – به جای وزارت مسکن و شهرسازی- و مشارکت چندین مهندسین مشاور آغاز شده و همچنان ادامه دارد. در خطوط بعدی به بررسی این طرح ها و نقش آنها در بافتهای فرسوده پرداخته می شود :

7-7-1- طرح های جامع کوکس (1338 ه.ش )

اولين طرح توسعه شهري اصفهان در سال 1337 توسط دفتر فني وزارت كشور و از طريق مشاور آلماني بنام كوكس، تهيه گرديد که شامل 40 طرح و نقشه بود. .طرح جامع کوکس به عنوان نقطه عطفی در نحوه مداخله دربافت شهر وارائه دهنده نخستین برنامه سیستماتیک سازماندهی کاربری زمین برای شهر اصفهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هدف ازاین پروژه بهبود مدیریت اجرایی و روش های عملیاتی برای اصلاح تشکیلات شهرداری ها در شهرهای سراسر کشور وایجاد یک مرکز آموزشی برای پرسنل شهرداری بود. یکی از حوزه های اصلی آموزش وتوسعه مربوط به برنامه ریزی شهری میباشد (خلیفه سلطانی،   1385 : 56 ).

درگزارش طرح آمده که تراکم درداخل بافت تاریخی که قسمتی از محدوده منطقه یک را نیز دربرمیگرفت به 300 نفر در هکتار می رسد که خود نشان دهنده وضعیت بسیار فعال و پویای بافت بود. همچنین درعین حال بخش اعظم آن سالم ودست نخورده باقی مانده است. بنابراین مهندسان مشاور کوکس در رابطه با برخورد و ساماندهی بافت تاریخی و قدیمی موقعیت استثنایی داشته و به خوبی میتوانسته اند طرحی ارائه دهند که بافت شهری را به بهترین نحو حفظ کند . بررسی طرح درسالهای بعدآشکارا نشان داد که بافت شهر و ارزش های آن توجه کافی ندارد (ذبیحی، 1388 : 85 ).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد