رویکرد ایدئالیستی (آرمان گرایانه) -دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

عامل و فاکتور عثمانی :

بیشترین کلمات تکراری در رابطه با درگیری‌ها در بالکان عبارتند از: اسلام، اسلامی، مجاهدین و جهاد، طنین اسلامی در درگیری، تمامی دیدگاه‌ها را در نزاعهای یوگسلاوی سابق تغییر می‌دهد. کلمه ترکیه به ندرت شنیده می‌شود، باید خاطر نشان کرد که ترکیه که کم‌ترین وجه اسلامی را نسبت به کشورهای خاورمیانه دارد، درصد سال اخیر از نظر اقتصادی، سیاسی، گرایشات غربی دارد. در منطقه بالکان، در راستای روابط بین‌المللی، اسلامیزه شدن مدنظر می‌باشد که هدف آن، جهت دادن پتانسیل‌های سیاسی و درگیری‌ها به سوی تمامی جهان اسلام و در چهره منافع ترکیه – آمریکا در شمال – شرق می‌باشد.

جهت روشن شدن ماهیت جنگ در بالکان باید درک شود که تمامی نزاعهای مذهبی یا قومی برواسلاو – اسلام یوگسلاوی سابق، بلغارستان، قبرس از سوی نیروهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن چه که در حال حاضر صورت می‌گیرد، گسترش هسته ثانویه ژئوپولیتیکی امپراتوری عثمانی است که تا این لحظه، مرزهای ترکیه محدود شده است.

اولین دلیل برای رشد ثانویه کاملاً واضح است: جدایی کامل ملت‌های پرواسلاو، قرار دادن مصنوعی جهان اسلام در مقابل و وارد شدن به حوزه نیروهای خارجی، دلیل دوم برای رشد، نقش ویژه ترکیه در راستای طرح‌های آمریکا مربوط به ایجاد نظم نوین جهانی است. این موضوع هم به عوامل جغرافیایی مربوط می‌باشد و هم مشخصه قومی ضد پروسلاو و سنت‌های امپراتوری عثمانی که برای جهان اسلام، به عنوان یک مجموعه کلی، یک مشخصه محسوب نمی‌شود. بر اساس همین روش بر روی آزمایش بالکانی، یک ساختار سه طبقه‌ای وجود دارد. در پوشش آوای اسلام، طرز تفکر پان ترکیسم پنهان شده است که به شکل صادراتی، نظریه امپراتوری عثمانی نمایان می‌شود که بیانگر ملی گرایی جنگ طلب ترک امروزی است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد