تحلیل نزاع میان دو تمدن-دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

ایجاد جمهوری فدرال بوسنی و هرزگوین در حقیقت برای پایان دادن به رقابت کرواتها و صربها بود که هر دو ادعای مالکیت آن منطقه را داشتند. در داخل جمهوری صربستان دو ایالت خود مختار به نام‌های کوزوو با اکثریت آلبانیایی مسلمان، هم مرز با کشور آلبانی و یوودینا با اکثریت مجار هم مرز با کشورهای رومانی و مجارستان وجود دارند، ولی علیرغم داشتن تمامی شرایط جمهوری، در راستای سیاست‌های پان اسلویزم و شوونیزم صربی به صورت مناطق تحت تسلط صربستان قرار داده شدند.

همان طور که قبلاً اشاره شد یوگسلاوی به معنای کشور اسلاوهای جنوبی بوده و سرود ملی آن بنام “ای اسلاو” نشان می‌دهد که سایر ملیت‌ها و اقوام غیر اسلاو در یوگسلاوی سابق نادیده گرفته شده‌اند مارشال تیتو با این که خود اهل کرواسی بود (مادرش اسلوون و پدرش کروات بود) دراز بین بردن سازمان ملی اوستا شه‌ها که ملی گرای افراطی بودند، تردید به خود راه نداد او اعتقاد داشت که ایدئولوژی کمونیزم مشکل اقوام و ملیت‌های گوناگون را حل خواهد کرد ولی نادیده گرفته شدن حقوق اقوام غیر اسلاو در یوگسلاوی سابق نشانه بارز پان اسلاویزم و نژادی برخورد کردن صربها در آن کشور کثیر الملت بوده است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا موقعیت ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده است؟  

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی  با فرمت ورد