پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-بررسی طرح های تفصیلی

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

ازدیدگاه طرح،وجود آثار برجسته هنر ومعماری اسلامی درقلب اصفهان این پتانسیل را به وجود آورده است که به یکی از مراکز اصلی فرهنگی وتوریستی خاورمیانه تبدیل گردد. طرح، راه حل مواجهه با گسترش واحدهای تجاری وتراکم ترافیکی ودرعین حال فعال کردن پتانسیل های این مرکز شهری را در توسعه برطبق منطقی می داند که جریان ترافیکی مناسب، پارکینگ خارجی از خیابان، نواحی سبز، جدایی ساختمان های دولتی وتجاری، بهسازی مناظرتاریخی و دیگر جنبه های مختلف شهر مدرن را تدارک می بیند (خلیفه سلطانی، 1385 : 56 ).

کلام آخردرخصوص طرح جامع کوکس این میباشد که این طرح هرچند توسط مشاوران خارجی برای شهر اصفهان تهیه گردید ودرآن زمان در آمریکا وکشورهای اروپایی، مرمت شهری جایگاه ویژه ای در طرح های توسعه شهری داشت و مشاوران آشنایی لازم را با مشکلات بافت های قدیمی و فرسوده داشتند، برای بافت فرسوده و قدیمی شهر اصفهان راهکار مناسبی از جانب تهیه کنندگان ارائه نشد.  لذا طرح جامع کوکس به جای آنکه راهنمایی برای طرح های توسعه شهری بعدی اصفهان در خصوص چگونگی مواجه با بافت های قدیمی و فرسوده باشد، باعث فرسوده شدن بیشتر بافت به علت عدم پویایی آن و افزایش مشکلات برای طرح های بعدی در طی سال های آینده گردید.

7-7-2- طرح جامع و تفضیلی ارگانیک

درطی 55-1335، شهراصفهان از شرایط عموی حاکم برکشور شدیدا” تاثیر پذیرفت و با پدیده مهاجرت شدید مواجه گردید. صنعتی شدن این شهر نیز بر رشد و گسترش سطحی  شهری دامن زد. طرح جامع ارگانیک، دومين طرح توسعه شهري اصفهان، در چنین شرایطی و با توجه به برنامه عمران سوم (1341تا1346 ه.ش) مبنی بر تهیه طرح های جامع شهری، توسط مشاور ارگانيك تهيه و در سال 1350 به تصويب رسيد. اين طرح، اولين طرح جامع رسمي شهر اصفهان است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد