پایان نامه ارشد رشته جغرافیا-تحلیل اثربخشی مقررات طرح ها

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی

قسمتی از متن پایان نامه :

عرض معابر

طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در یازدهم اردیبهشت ماه سال 1385، بیش از 50 % معابر در بافتهای فرسوده دارای عرض کمتر از 6 متر می باشد. اما زمانی که یک پلاک ساخت و ساز می نماید باید غقب نشینی قانونی از بر را رعایت نماید. معمولا” در طرح تفصیلی شهر اصفهان گذرهای  6 متری بعد از اصلاح و عقب نشینی مجاز 8 متری می شوند. در نتیجه، عرض معابر در نمونه های ارائه شده در این تحقیق 8  متر انتخاب شده اند. همچنین الگوهایی نیز در عرض معبر 6 متر ارائه شده است، تا تاثیر عرض معبر بر ارتفاع پذیری ساختمانها بیشتر مشهود گردد.

8-2-3-3- جهت معابر

قبلا” متذکر شدیم که خیابانهای شرقی – غربی، مناسب ترین جهت از نظر معابر استقرار ساختمانها می باشند و معابر شرقی – غربی معمولا” درانتهای نظام سلسله مراتب معابر قرار دارند و مهمترین معابر برای استقرار قطعات هستند. در بافت های مسکونی، معابر جمع و پخش کننده معمولا” جهت شمال – جنوب دارند. در تحقیق حاضر، از آنجا که بر ارتفاع پذیری ساختمانها بر اساس موقعیت خورشید در آسمان تاکید دارد، استقرار پلاک در معابر شرقی و غربی به نمایش گذاشته می شود.

8-3- تدوین مثال واره های ارتفاع پذیری ساختمانها

در فصول و قسمت های قبلی بصورت نظری در خصوص مهمترین عوامل و مولفه هایی که بر ارتفاع پذیری ساختمانهادر اثر افزایش ارتفاع موثرند بحث شد. در این قسمت با توجه به آنچه که در فصول و قسمت های قبلی گفته شد بصورت عملی در دو بخش مدل های مثالی و نمونه هایی از بافت فرسوده اصفهان مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

ضوابط و مقررات ارتفاعی طرح تفصیلی  اصفهان  چه تاثیری بر بهسازی و نوسازی مسکن در بافتهای فرسوده این شهر داشته است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر اصفهان90

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : اثربخشی مقررات طرح های تفصیلی  با فرمت ورد