پایان نامه ارشد-شناسایی وضعیت جنگ به منظور توسعه گردشگری

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی وضعیت گردشگری جنگ به منظور توسعه گردشگری

قسمتی از متن پایان نامه :

  • یادمان شهدای هویزه

شهر هویزه در 10 کیلومتری جنوب غربی سوسنگرد،مرکز یکی از بخش های دشت آزادگان است. دشمن در آغاز جنگ با اشغال شمال و شرق هویزه،عملاً آن را محاصره کرد.در عملیات هویزه در 15/10/59 رزمندگان از این منطقه نفوذ کردند و به محل استقرار دشمن در جنوب کرخه کور هجوم بردند و 800 نیروی عراقی را اسیر کردند که این تعداد تا آن روز جنگ بی سابقه بود. اما با شروع پاتک های دشمن،نیروهای خط مقدم عملیات که گروهی از پاسداران هویزه،حمیدیه و اهواز و گروهی از دانشجویان پیرو خط امام بودند،در محاصره قرار گرفتند و تعدادی از آنان ازجمله سیدحسین علم الهدی فرمانده سپاه هویزه به شهادت رسیدند.در طی عملیات بیت المقدس(اردیبهشت 61) منطقه هویزه آزاد شد و پیکر عزیزاین شهدا در مکانی که امروزه به عنوان یادمان شهدای هویزه است پیدا شد که میزبان زائرین می باشد،کشف شد.

  • پادگان گلف

ستاد عملیات جنوب یا پایگاه منتظران شهادت در اهواز قرار دارد که در دوران دفاع مقدس به عنوان مرکز فرماندهی جنگ ، محورهای عملیاتی خوزستان را اداره می کرد.این ستاد در سال 1359 فعال شد.تشکیل اتاق جنگ و فعال شدن اطلاعات و عملیات ، اعزام نیرو و تشکیل واحدهای جنگ و حضور مسئولین نظام از مشخصات اصلی پادگان شهادت ( گلف ) است.مسئولیت عملیات در شش ماه اول جنگ برعهده شهید داوود کریمی ، در شش ماه دوم برعهده سردار رحیم صفوی و بعد از آن با فرماندهی سردار غلامعلی رشید و شهید حسن باقری بود.گلف تا پایان جنگ به عنوان پایگاه فرماندهی و هدایت جنگ مورد استفاده قرار گرفت.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • شناسایی جاذبه های گردشگری جنگ در استان خوزستان
  • مطالعه روندها و مسائل عمومی و اختصاصی گردشگری در مناطق جنگی پس از پایان جنگ تحمیلی (امواج حرکت گردشگران، سنوات، خدمات، تأسیسات و آمار گردشگران)
  • تحلیل تاثیر پیدایـش و افـزایش گردشگـران جنـگ در استـان خوزستـان به منظـور تـوسعه گردشگری در استان
  • بررسی سابقه شکل گیری و گسترش جنگ در منطقه مورد مطالعه (استان خوزستان)
  • بررسی فرصت ها و چالش های فراروی گردشگری جنگ به منظور ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه و نقش آفرینی این نوع از گردشگری در گردشگری ملی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی وضعیت گردشگری جنگ به منظور توسعه گردشگری  با فرمت ورد