منابع مقاله حقوق درباره قرارداد الکترونیکی

دانلود پایان نامه

است: «توافقی که به طور کلی یا جزئی از طریق وسایل الکترونیکی منعقد می شود».
همچنین قانون الکترونیکی تونس، قرارداد الکترونیکی را «قراردادهایی که از طریق واسطه های الکترونیکی، منعقد می شوند» تعریف کرده است .

لذا می توان به «محصول فرایند شکل گیری یک ماهیت حقوقی از طریق واسطه های الکترونیکی» قرارداد الکترونیکی، اطلاق نمود.


برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

پس از شکل گیری و ایجاد یک ماهیت حقوقی در فضای الکترونیکی، اوصاف و آثار آن با ماهیتی که در فضای غیر الکترونیکی، شکل می گیرد، تفاوت ندارد. بر این اساس، هیچ گونه تغییری در اصل موجودیت، ماهیت، اوصاف و آثار ماهیت های حقوقی، از آن جهت که در فضای الکترونیکی و بستر شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی به وجود می آیند، ایجاد نمی شود، اگرچه به «فرایند تشکیل» همه ی آنها، عنوان قرارداد الکترونیکی، قابل اطلاق است.

مبحث دوم: اسباب وشرایط انعقاد قراردادهای الکترونیکی
در قراردادهای الکترونیکی همانند قراردادهای غیر الکترونیکی، وجود قصد و رضا، اهلیت، مورد معامله و جهت مشروع برای صحت معامله ضرورت دارد و اصولاً بحث عمده ای، دراین خصوص مطرح نمی شود؛ آنچه قابل بررسی به نظر می رسد، چگونگی ابراز اراده (ایجاب و قبول) و شکل انعقاد قرارداد است.

گفتار اول: ابراز اراده
اگرچه تجارت الکترونیکی تنها از طریق شبک گسترده جهانی (اینترنت) انجام نمی شود، ولی اینترنت شایع ترین وسیل هانقعاد قراردادهای الکترونیکی است . در اینترنت این قراردادها با تبادل داده پیام از طریق نامه الکترونیکی، رودرویی اینترنتی و سرویس کپ زنی ، قابل انعقادند.
به طور کلی مراحل انعقاد یک قرارداد الکترونیکی نیز مشابه با قراداد سنتی است
الف – قبل از انعقاد قرارداد
در این مرحله مشتری وارد پایگاه (وب سایتی) می شود که کالاها در آن عرضه شده است و در آنجا خصوصیات کالاها و شرایط فروشنده را ارزیابی می کند.
ب – انعقاد قرارداد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *